Historie TJ Radošovice

    Tělovýchovná jednota v Radošovicích spatřila světlo světa 4.července 1975. Ze stávající TJ Sousedovice, kde většinu hráčů tvořili radošovičtí, se na příkaz tehdejšího vedení OV KSČ vytvořil nový oddíl TJ Radošovice. Sousedovičtí zůstali na svém hřišti , v Radošovicích se pod hrází posekala louka, ztloukli dřevěné branky a zakladatelé TJ, pan František Kůs a Josef Vacek mohli oddíl narychlo přihlásit již do nové sezony 1975-76. Vpravo pod hráz se nechal přivézt vyřazený železniční vagón a kabiny a zázemí pro hráče bylo na světě.

    První sezonu v historii oddílu zahájil tým, hrající okresní soutěž, na hřišti v Cehnicích úspěšně. Na vítězství 4-1 se podíleli brankami Jirsa 2x, Houdek a Netušil. První domácí zápas o týden později byl také úspěšný a na výhře 2 -1 nad ,,B,, týmem Štěkně se brankami podíleli Kolář a Kotrč. Zajímavostí tohoto zápasu bylo, že ho řídil pozdější hráč Radošovic, ale zejména budoucí úspěšný mezinárodní rozhodčí Jiří Stiegler. Celek hned v první sezoně skončil na druhém místě za Hoslovicemi a postup do Okresního přeboru ho neminul. Od sezony 1976-77 hrají fotbal v Radošovicích i žáci. V sezoně 1977-78 měli radošovičtí výborný kádr. Hráli na špičce přeboru, ale protože chuť zahrát si 1.B třídu zde nebyla, přenechali první místo a postup Pracejovicím. Chuť si ale spravili historickým vítězstvím v Českém poháru , kde ve finále porazili Sedlici. Na vítězství se podíleli hráči Hanuš, Němec, Petrák, Svoboda, Škrle, Houdek, Netušil, Houska Karel, Houska Václav, Slavíček, Jirsa, Milčic, Brabec. Radošovičtí se sice v budoucnu dostali do finále poháru ještě 3x, ale ani jednou se již titul získat nepodařilo.

   Na konci 70- tých let jsme si svépomocí postavili nový objekt kabin v podobě, který znáte dodnes.

   V roce 1984 vzniklo v Radošovicích i dorostenecké mužstvo místo žáků, které zde hrálo, ale které však vydrželo pouze do roku 1994. Po roce 2000 se žáci založili ještě jednou, ale neměli dlouhého trvání.

    V roce 2000 byla za výrazné pomoci Obecního úřadu v Radošovicích realizována rozsáhlá rekonstrukce kabin a sociálního zařízení a zároveň zde vzniklo nové hřiště na nohejbal.

     V radošovickém dresu strávili během skoro čtyřiceti existujících let  několik sezón i fotbalisté zvučných jmen , jako Jiří Stiegler - mezinárodní rozhodčí , Jan Škrle - známý fotograf , Jiří Hanuš - fotbalová legenda , Zdeněk Svoboda a v neposlední řadě i momentální prvoligový rozhodčí Libor Kovařík. V nejmodernější historii zde za žáky hrála i Petra Divišová. Současná kapitánka Slavia Praha a reprezentace ČR. Dvojnásobná nejlepší fotbalistka v ČR .

Historie www stránek

Webové stránky TJ Radošovice jsou na začátku svého vzniku . Jsou postupně doplňovány a aktualizovány i ve spolupráci s bývalými hráči a funkcionáři.