Sezona 2015 - 2016

Postup do OP -Doubravice a Radošovice. Libějovice po sezoně odhlásili tým.

Konečné pořadí: 1. Doubravice, 2. Libějovice, 3. Radošovice, 4. Drahonice, 5. Pražák, 6. Kladruby, 7. Balvani, 8. Volyně B, 9. Štěkeň B, 10. Sousedovice B, 11. Předslavice, 12. Mnichov, 13. Hoslovice, 14. Číčenice, 15. Cehnice B, 16. Pracejovice.

Drahonice - Radošovice 1 - 2 (1 - 0 )

Poslední zápas této sezony jsme začali velmi zakřiknutě a omlazený domácí tým si s náma chvílemi dělal co chtěl. Vstřelit se mu však podařilo jen jeden gól, protože ostatní šance pochytal výborný David Vlček v brance. Postupem času se hra začala vyrovnávat a přišly i naše šance, které jsme však nevyužili. Do druhé půlky jsme prostřídali a domácí částečně rezignovali na snahu dát nám 7 branek. Po faulu na aktivně hrajícího Martina Blaha srovnal z penalty Láďa Říha. To už byl na hřišti radošovický démon a hvězda týmu Frenky Šmíd, který svůj vynikající výkon korunoval zaslouženou brankou a dostal nás do vedení. Dle statistik to byl jeho jubilejní 20. gól, k čemuž mu všichni gratulujeme. Takže se nám podařilo zakončit sezonu vítězně. V závěru utkání již jen všechny diváky pobavil Jirka Janda a jeho trojitý odpíchnutý rittberger....:-)

Vlček - Janda, Vodvářka, Říha, Zíka - Niebauer (68. Houska), Lagron (55. Šašek), Miklas, Blaho - Beran (46. Brabec) , Peleška (65. Šmíd)

Radošovice - Drahonice 6 - 0 ( 2 - 0 )

Nadstavbové utkání mělo až nečekaně jednoznačný průběh. To co se nám nedařilo v minulém utkání, a to sice dávat góly, se nám měrou vrchovatou dařilo v tomto zápase. Po 2 brankách dali shodně Beran, Říha a Lagron.

Vlček - Janda, Vodvářka, Vachuda - Niebauer, Miklas, Lagron ( 73. Šašek ), Říha - Beran ( 70. Šmíd), Kořán ( 46. Zíka), Peleška

Radošovice - Pracejovice 1 - 3 ( 0 - 2 )

Poslední zápas základní části nemohl už nic změnit na našem druhém místě v tabulce. A ani kdyby jsme hráli až do pondělí, tak by jsme stejně víc gólů nedali. 2 tyčky, břevno, neproměněná penalta, asi 10 zahozenejch tutovek...prostě zmar. gól Říha.

Vlček - Vachuda, Vodvářka, Říha, Zíka - Kořán ( 46. Zíka ), Lagron, Miklas, Peleška - Beran, Šmíd (46. Brabec)

Kladruby - Radošovice 2 - 2 ( 1 - 0 )

Potřebovali jsme bod, aby jsme potvrdili konečné 2. místo v tabulce a ten jsme přivezli. Domácí dvakrát vedli, my jsme dvakrát vyrovnali. Remíza je asi spravedlivá. Branky Houska a Lagron.

Vlček - Janda, Vodvářka, Lagron, Vachuda - Niebauer, Blaho, Houska ( 75. Šašek ), Zíka - Beran ( 65. Šmíd ), Peleška

Radošovice - Hoslovice 3 - 2 ( 1 - 2 )

Nebyli by jsme to my, kdyby jsme zase průběh utkání nezdramatizovali. Začali jsme tlakem , ale z ojedinělé akce hostů jsme inkasovali. Naštěstí jsme za 2 minuty srovnali z penalty Beranem. Ještě do poločasu jsme však po rohu nepohlídali hoslovického stopera a nejmenšího hráče na hřišti Vrzala a hosté se opět ujali vedení. Po tradiční přestávkové bouři v kabině jsme druhý poločas zrychlili hru a dvěmi góly výborného Pelešky zaslouženě vyhráli 3 - 2 .

Vlček - Janda, ťuka ( 46. Říha ) , Vodvářka, Vachuda - Blaho , Miklas , Kořán , Houska ( 75. Šmíd ) - Peleška, Beran

Mnichov - Radošovice 2 - 4 ( 1 - 1 )

Na první květnový den nás čekal soupeř z méně oblíbených - Mnichov. Na velice pěkném hřišti jsem se ujali vedení již ve 2. minutě střelou Lagrona z hranice vápna. Byli jsme výrazně lepší , trefili dvě tyčky a spoustu příležitostí nedotáhli do konce a soupeř nás potrestal. Po ojedinělé akci a našem faulu těsně za vápnem z trestného kopu krásně srovnal. Do druhého poločasu jsme nastoupili s ofenzivní taktikou a ta slavila úspěch. Houska dorážkou do prázdné branky 2-1 , Lagron taktéž dorážkou 3-1 a svět se zdál príma....Darovali jsme však domácím pět minut před koncem penaltu a drama se zdálo být na světě ,3 - 2. Naštěstí však po minutě ranou z hranice vápna zpečetil Lagron svůj hattrick a uzavřel tak zápas na konečných  4 - 2  pro nás.

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Blaho - Kořán, Miklas, Lagron , Houska ( 65. Šašek ) - Beran, Peleška ( 85. Klarner )

Radošovice - Balvani 5 - 5 ( 0 - 3 )

Tradiční soupeř. Tradiční derby. Tradiční remíza . Netradiční průběh. Oba týmy měly problémy se sestavami. Balvani se však rychleji dostaly do hry a do poločasu - po našich chybách nutno poznamenat - vedli bezpečně 3-0 a to byl pro nás ještě milosrdný výsledek. Po poločasové bouři v kabinách se však stalo něco s čím snad ani diváci nepočítali. Po patnácti minutách bylo srovnáno a po dalších pěti jsme vedli 5-3 ! Na konci jsme však místo odkopnutí balonu Ventýlovi do zahrady, chtěli hrát věci fotbalově a soupeř trestal a do konce zápasu vyrovnal na konečných 5-5. Škoda, zvrat to byl z naší strany úchvatný. Podobný jsme předvedli přede dvěmi lety, kdy jsme doma s Předslavicemi prohrávali poločas rovněž 0-3 ( konec 4-4).

Naše branky : 48.Peleška , 51. Beran, 60. Miklas, 62. Kořán, 65. Houska ( Fous)

Vlček - Zíka ( 35. Šmíd) , Lagron, Vodvářka, Boublík - Houska, Miklas, Kořán (80.Šašek), Janda - Peleška, Beran

Radošovice - Doubravice 1 - 4 ( 1 - 2 )

V prvním jarním mistrovském zápase nás čekal vedoucí tým III. třídy, tým Doubravice. V krásném počasí nás hostující tým zatlačil do defenzívy, ale pozornou obranou jsme dlouho odolávali. V 25.minutě nás ale zaskočil gól, který zapadl přesně za tyč. Ve 30. minutě po nešťastné penaltě hosté zvýšili náskok na 2-0 a v tu chvíli to vypadalo na debakl.Ve 34.minutě jsme Beranem z penalty snížili a do poločasu se hra mírně vyrovnala. Do druhé půlky jsme prostřídali a dostávali se víc na soupeřovo polovinu. V době kdy jsme se nadechovali k závěrečnému pokusu o vyrovnání, přišly ale dvě hrubé chyby v obraně, které hosté trestali a stanovili tak konečné skóre na 1-4.

Vlček - Vachuda, Vodvářka, Boublík(46. Niebauer), Janda - Říha, Kořán ( 35.Miklas), Lagron, Zíka( 46. Blaho) - Peleška( 80. Šmíd), Beran

Radošovice - Volyně B 2 - 3 ( 1 - 2 )

V generálce na soutěž jsme doma přivítali mladý tým z Volyně. Prvních 30 minut bylo z naší strany velmi špatné a hosté nás přehrávali a zaslouženě vedli 2-0. Poté se naše hra drobet zlepšila a do poločasu jsme Lagronem snížili. Ihned v první minutě druhé půlky Blaho pěkně vyrovnal, ale to bylo víceméně vše. Hosté ještě jednou využili našich chyb v obraně , dali rozdílový gól a zaslouženě vyhráli. S tímto výkonem by příští týden první mistrák s Doubravicí asi moc dobře nedopadl.

Vlček - Boublík, Ťuka, Vodvářka, Vachuda - Janda , Kořán, Lagron, Šašek - Šmíd, Beran . Do hry ještě zasáhli - Říha, Niebauer, Blaho

Radošovice - Drahonice 4 - 3 ( 3 - 1 )

V ramci soustredeni jsme odehrali pratelak s tymem Drahonic. Na malem hristi se hral oboustranne utocny fotbal s peknymi akcemi , ale i se spoustou chyb.

Branky : Lagron 2 , Říha a famozni strelou Franky Šmīd...)-:

Radošovice - Poříčí  0 - 2 - přátelsky

Bez největších opor, a nebojím se říct hvězd týmu, které dostaly od kouče volno, aby protáhly svá stařecká těla na prkýnkách, kteráž to  se ski nazývají, jsme neodehráli špatný zápas. Jen díky nepřesné koncovce vyzněl zápas pro soupeře. A šancí jsme, dle očitých svědků, měli dost.

Sousedovice B - Radošovice 0 - 3 ( 0 - 2 )

V posledním, předehrávaném jarním, kole jsme měli problémy se sestavou, ale domácí měli ještě větší. Domácí nastoupili v 9 a v prvních 25 minutách zvládli něco neuvěřitelného. Na začátku jich bylo 9, pak přišel hráč a bylo jich 10, pak přišel další a bylo jich 11. Pak se jeden zranil a bylo jich zase 10. Pak jim dorazil další a hráli chvilinku v 11. Pak dostal Mráz červenou kartu a bylo jich opět 10. Ale to jsme po hlavičce Říhy a po nepochopitelném kiksu domácího brankáře a brance Šaška vedli již 2 - 0. Poločas se již dohrál pod naši taktovkou. Na začátku druhé půle začalo pršet  a hra byla značně nevyrovnaná. Po pěkné akci jsme Blahem zvýšili na  3 - 0 a výsledek si proti neškodným domácím udrželi v pohodě až do konce.

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Vachuda - Zíka, Kořán ( 70. Klarner ), Beran, Říha - Peleška , Šašek ( 60. Blaho )

Pracejovice - Radošovice 3 - 3 ( 2 - 0 )

Zápas jako na houpačce.Prvních patnáct minut patřilo nám, ale pak jsme naprosto nepochopitelně přenechali aktivitu domácím. Za což nás ve 30. minutě potrestali gólem. Protože jsme se ze šoku nedokázali probrat, domácí nás z ofsajdu potrestali podruhé, čemuž domácí pomezní jen tiše přihlížel a ještě se ani nestyděl se o poločase v klidu přiznat. Po poločasové bouřce v kabině jsem do druhé půle vlítli jako vyměnění. Ihned ve 47. minutě Říhou snížili. V 56. minutě Kořánem srovnali a v 70. Brabcem jsme šli dokonce do vedení. V 75. minutě jsme ovšem po hrubé chybě našeho brankáře dovolili domácím srovnat. I přes závěrečný drtivý tlak se nám ale vítěznou branku vstřelit nepovedlo....škoda. Ztracené 2 body.

Vlček - Janda, Tuka (46.Šmíd), Vodvářka, Zíka - Blaho, Lagron, Kořán, Říha - Brabec(80. Šašek), Houska

Tak jsme druhý no a coooooo....

Radošovice - Kladruby 2 - 1 ( 0 - 0 )

Zápas se nesl v duchu posledních utkání. Spousta šancí a pak trápení na výhru. V prvním poločasu 2 tyčky a další 3 tutovky...Ve druhé půli opět zářil Martin Peleška. Nejprve neproměnil penaltu, poté neproměnil druhou - což byla jeho čtvrtá neproměněná v řadě - ale naštěstí z dorážky o břevno překonal brankáře. Za chvíli po přesném centru rozvlnil síť po druhé. Další šance zůstali nevyužité a po nedorozumění našeho brankáře s obráncem hosté snížili. Vítězství jsme však již uhájili.

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Vachuda (46.Beran) - Niebauer, Kořán, Lagron, Blaho ( 70. Samec) - Boublík ( 25.Zíka ), Peleška ( 75. Šmíd )

Hoslovice - Radošovice 0 - 1 ( 0 - 1 )

Když tady napíšu, že jsme mohli vyhrát 6-0, tak nebudu daleko od pravdy. Co jsme v tomto zápase dokázali nedat....to bylo neuvěřitelný. Zápas rozhodla povedená hlavička Pelešky po pěkném centru Miklase...a druhý poločas jsme trnuli až do konce..

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Vachuda ( 42. Říha ) - Niebauer, Miklas, Lagron, Blaho - Peleška ( 80. Šašek ), Boublík ( 46. Šmíd - 65. Beran )

Radošovice - Mnichov 4 - 1 ( 2 - 1 )

Po dlouhé šňůře remíz konečně skončilo utkání s tradičním soupeřem našim vítězstvím. Hosté se sice ujali vedení , ale ještě do poločasu jsme brankami Miklase a Pelešky výsledek otočili. Po většinu utkání jsme byli lepší týmem a po brankách Blaha a koho jiného než Frenka Šmída jsme zaslouženě zvítězili.

Vlček - Boublík, Ťuka, Vodvářka, Vachuda - Niebauer ( 46.Blaho), Lagron, Miklas ( 60.Šmíd), Říha ( 46. Zíka) - Kořán, Peleška ( 65. Beran )

Balvani - Radošovice 2 - 2 ( 1 - 1 )

Derby se hrálo na perfektním trávníku a za ideálního počasí. Úroveň fotbalu tomu ale moc neodpovídala. Chvílemi to byla pěkná holomajzna z obou stran , plná nepřesností a zkažených nahrávek. Ujali jsme se vedení po hlavičce Lagrona po pěkném centru Pelešky. Domácím jsme však ještě nedůsledností ve vlastním vápnu umožnili vyrovnat. Ve druhém poločasu se domácí po další naší nedůslednosti ujali dokonce vedení. Závěr zápasu byl plně v naší režii a střelecký fantom posledních zápasů, hvězda týmu Franta Šmíd, zaslouženě hlavou vyrovnal. V 90.minutě ještě spálil obrovskou šanci Peleška. Z našich hráčů byl nejlepší Gery, který musel zaskočit v brance a kryl minimálně pět tutovek domácích.

Klarner - Janda ( 30.Bartoš), Ťuka, Boublík, Vachuda - Niebauer, Vodvářka, Lagron, Houska - Peleška, Brabec (65. Šmíd)

Doubravice - Radošovice 1 - 0 ( 0 - 0 )

Na velmi špatném hřišti a za silného větru jsme s dobrou obranou odolávali domácímu tlaku a až na vyjímky je do ničeho nepustili. Utkání rozhodla hlavička po zahrané standartce v 74. minutě....škoda. Na bod bylo.

Vlček - Janda, Ťuka, Vachuda - Kořán, Vodvářka - Blaho, Miklas, Lagron, Říha (75. Samec) - Peleška (75.Šmíd)

Radošovice - Sousedovice B 3 - 1 ( 1 - 0 )

První mistrovský zápas byl součástí oslav 40 - ti let oddílu. Na špatném terénu a ve velkém vedru jsme byli po většinu zápasu lepší a celkem zaslouženě vyhráli. Naše branky dávali Říha, Kořán, Peleška. Sudí Káník

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Vachuda - Zíka, Kořán, Boublík (45. Šmíd), Blaho - Peleška (80. Beran), Říha ( 60.Brabec)

Radošovice - Balvani 3 - 4 ( 1 - 1 )

První ostrý zápas podzimu bylo první pohárové kolo s tradičním soupeřem. Náš tým byl poznamenán velkou řadou omluvenek a v kombinaci se špatným terénem to bylo znát. Na fotbal se dalo dohromady koukat tak 20 minut, jinak to byla oboustranná holomajzna. Hosté třikrát vedli, my jsme třikrát vyrovnali a za stavu 0-0 ještě neproměnil Peleška penaltu. Pořadí branek - Boukalík 0-1, Peleška 1-1, Svoboda z penalty 1-2, Šmíd 2-2, Boukalík 2-3, Šmíd 3-3. V penaltovém rozstřelu jsme kopali 4 penalty a proměnil jí jen Vodvářka. Boublík, Ťuka a Janda penaltami pohrdli, a protože soupeř byl neomylný, radoval se z postupu do druhého kola on.

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Vachuda - Samec(65. Bartoš), Houska, Boublík, Blaho - Peleška, Šašek (60.Šmíd)

Poříčí - Radošovice 0 - 1 ( 0 - 0 )

V sobotním horkém odpoledni jsme na hřišti loňského účastníka I.B třídy sehráli velmi povedenou partii. Na naše rozestavení nedokázal soupeř za celý zápas zareagovat a zahrozil jen při dvou standartkách  a ojedinělých střelách z dálky. Ovládli jsme střed hřiště a to bylo pro vývoj utkání klíčové. Narušovali jsme úspěšně špatnou rozehrávku domácích a vyráželi na nebezpečné brejky. Při jednom z nich nahrál nezištně Láďa Říha volnému Fr. Šmídovi, jenž neomylně levačkou rozvlnil síť za domácím brankářem. Několik dalších šancí jsme do úspěšného konce nedotáhli. Přesto můžeme zápas hodnotit velice kladně a všechny posily, které nastoupily ukázaly, že letos to může být povedená sezona.

Vlček - Janda, Ťuka, Vodvářka, Kořán, Vachuda - Blaho, Miklas, Lagron, Samec - Peleška. Střídali : Říha,Bartoš, Šmíd, Dvořák, Šašek, Klarner